OŚRODEK GÓRSKIEJ TURYSTYKI JEŹDZIECKIEJ PTTK U SZERYFA


Ilość: 1 Miejsc dla usługi: 21

Ośrodek prowadzony jest przez Małgorzatę  i Jarosława Nowak od kilku lat, posiada  Certyfikat Ośrodka Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanego przy PTTK.
 

Nasz ośrodek dysponuję  w chwili obecnej 20 końmi rasy huculskiej i małopolskiej zaprawionych  w wycieczkach, rajdach konnych po Bieszczadach.


Ośrodek prowadzi:

  • jazdy na padoku i krytej ujeżdźalni dla początkujących jeźdźców  i w terenie
  • spacery,
  • wycieczki,
  • rajdy konne dla zaawansowanych pod nadzorem przodownika Turystyki Jeździeckiej PTTK II stopnia.

Ponadto organizujemy: przejazdy bryczką do ślubu, wozami taborowymi i kuligi z ogniskiem dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych.
 

Nasze gospodarstwo dysponuje 23 miejscami noclegowymi - 11 z nich znajduje się w budynku (pokoje z aneksem kuchennym) i 12 w domkach holenderskich. Każdy z 3 domków holenderskich jest wyposażony w aneks kuchenny z lodówką oraz łazienkę; w każdym domku znajdują się też 3 oddzielne pokoje noclegowe. Istnieje możliwość całodziennego wyżywienia, niektóre produkty pochodzą z naszego gospodarstwa ser, masło, mleko, jajka, warzywa. Jest plac zabaw dla dzieci.

Wiata ogniskowa.

Możliwość spędzenia wolnego czasu, urlopu w ciszy i spokoju obcując z naturą.

Serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka!

Kontakt:

tel. 13 46 10 830  
kom. 604 172 238 lub 668 355 949
e-mail: uszeryfa@interia.eu

 

Projekt Alpy-Karpatom

 

Projekt pod nazwą Bieszczadzkie wędrówki po bezdrożach w siodle” ma na wsparcie rozwoju społeczno-ekonomicznego Podkarpacia poprzez unowocześnienie i podniesienie jakości świadczonych usług, co wpłynie na wzrost dochodów firmy. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Wartość dofinansowania: 11 828,66 CHF

Okres realizacji: 08.07.2014 – 30.01.2015

 

W ramach projektu zrealizowano następujące działania:

1. Opracowanie dokumenty dot. wyboru wykonawców (zapytań ofertowych), stworzono bazy tras narciarstwa biegowego wraz z atrakcjami

2. Dokonano zakupów inwestycyjnych – wyłoniono oferentów i zakupiono bryczkę konną oraz krytą ujeżdżalnię dla koni.

2. Utworzono usługę spełniającą wymogi jakości marki „MADE IN KARPATY”

3. Prowadzono działania promocyjno-informacyjne.

 

Rezultaty projektu

W ramach projektu wykreowano markowy produkt lokalny pod nazwą Śnieżyca nad Sanem. nazwa usługi nawiązuje do wieloletniej rośliny Śnieżycy wiosennej Leucojum vernu, której skupisko znajduje się w Rezerwacie "Śnieżyca wiosenna w Dwerniczku". Położony na łące pomiędzy drogą z Dwerniczka do Dwernika, a Sanem rezerwat chroni jedno z największych w Bieszczadach stanowisk śnieżycy wiosennej. Rośnie tu jej karpacki podgatunek charakteryzujący się tym, że wiele okazów na łodyżce ma dwa kwiaty. Rezerwat najbardziej atrakcyjny jest podczas kwitnienia śnieżycy, a więc od połowy marca do połowy kwietnia. Wówczas cała łąka pokryta jest białym kobiercem. Pierwsze śnieżyce zakwitają już pod koniec lutego na skarpie po drugiej stronie drogi. Rezerwat jest łatwo dostępny i stwarza możliwość obserwacji gatunku nazywanego „symbolem bieszczadzkiej wiosny”. To właśnie ten rezerwat będą mogli podziwiać turyści podczas korzystania z markowej usługi pod nazwą „Śnieżyca nad Sanem”.

Jest to nowa usługa polegająca na organizowaniu przejazdów bryczką, wozami taborowymi, a w okresie zimowym saniami z miejscowości Dwernik do miejscowości Dwerniczek drogą leśną Nadleśnictwa Lutowiska nazwaną w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną pokazująca przełom Sanu i ciekawostki przyrodnicze, które opisane są na znajdujących się tam tablicach oddalonych od siebie co kilkaset metrów. Jadąc ta drogą Goście poznają ciekawostki przyrodnicze. Po przejechaniu tej trasy (ok 1 godziny) wyjeżdżamy z lasu na polanę z której mamy widoki na pasmo OTRYTU, KICZERKI, CZERESZENKI i WYSOKICH BIESZCZADÓW. Przy wiacie, jaka znajduje się na polanie palimy ognisko z pieczeniem kiełbasy, grill dla uczestników , napoje zimne i gorące - ''herbata z prądem '' grzaniec itp. W czasie ogniska przygrywać będzie harmonia, z której popłynie muzyka regionalna. Czas trwania ogniska do trzech godzin w zależności od potrzeb Gości. Po zakończeniu ogniska powrót do Dwernika inną drogą, a ze śpiewem przejedziemy w bród przez rzekę San. Przejazdy organizowane wieczorem obowiązkowo z pochodniami. Trasa zakończona będzie noclegiem.

 

 

 

www.programszwajcarski.gov.pl
www.swisscontribution.admin.ch/poland

Galeria zdjęć


Spytaj o wolne miejsca w terminach:


Lokalizacja obiektu